Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Краматорської міської ради"

Онлайн-брифінг міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета щодо 100 днів роботи на посаді

У перші 100 днів діяльності Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета у сфері науки та інновацій були здійснені важливі кроки для забезпечення процедури долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа», триває робота над переглядом переліку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності.

«Законодавство щодо наукової, науково-технічної та інноваційної сфер складається із двох рамкових законів, низки законів, що регулюють окремі аспекти цих видів діяльності, а також сотень нормативно-правових актів, які вже передано на розгляд Уряду», – зазначив Сергій Шкарлет.

Зокрема, схвалено Урядом та подано до Верховної Ради України такі документи:

  • проєкт ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків», метою якого є підвищення ефективності здійснення науковими парками інноваційної діяльності та комерціалізації результатів наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних розробок); 
  • проєкт ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій», метою якого є підвищення рівня впровадження (комерціалізації) результатів наукових досліджень.

Також МОН затвердило оновлену дорожню карту з інтеграції науково-інноваційної системи України до Європейського дослідницького простору (ЄДП).

Впровадження дорожньої карти забезпечує реалізацію таких заходів:

  • гармонізація політики у сфері науки та інновацій відповідно до стандартів та норм ЄС;
  • розширення доступу до наукових та інноваційних програм ЄС;
  • розвиток дослідницьких інфраструктур України та їхню інтеграцію до дослідницьких інфраструктур ЄС;
  • створення сприятливих умов для міжнародної та міжгалузевої мобільності вчених;
  • застосування комплексного гендерного підходу у сферах науки та інновацій;
  • застосування принципів відкритої науки та використання інструментів відкритого доступу ЄС;
  • розвиток інноваційної інфраструктури з урахуванням кращих європейських практик.

Відеозапис онлайн-брифінгу «100 днів на посаді Міністра освіти і науки України» можна подивитися на Youtube-каналі та Facebook-сторінці МОН.

Нагадаємо, оновлено порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

СПОРТ ЗАРАДИ СТАЛОГО РОЗВИТКУСПОРТ ЗАРАДИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Під таким гаслом з початку 2021 року працювала  обласна Web-вітрина для закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Цей захід відбувся на виконання Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні

«Освіта ХХІ століття – виклики майбутнього»«Освіта ХХІ століття – виклики майбутнього»

29.06.2021 на базі ліцею імені В.Стуса №8 відбулося чергове засідання клубу директорів закладів освіти міста за участю в.о. начальника управління освіти Краматорської міської ради О.О.Дриги. В ході зустрічі директори обговорили

Літні сесії професійних спільнотЛітні сесії професійних спільнот

07.06.2021 р. в  ліцеї №35 ім.В.Шеймана   пройшла  зустріч  педагогічної   спільноти  вчителів   предмету  «Захист  України»  з  військовослужбовцями   та  представниками Краматорського   міськвійськомату ,метою якої було  підведення  підсумків   сумісної  роботи   в  2020/2021  н.р.